İade ve Değişim

Lütfen iade ve değişim durumlarında burada yazılanları dikkate alınız. Bu işlemlerin çabucak sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız. Siz de burada yazdıklarımızı uygularsanız süreç çok daha hızlı ve rahat geçecektir. Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olursa 0850 224 08 22 no'lu telefondan çağrı merkezimizi aramaya çekinmeyin.

 

İade ve Değişim Nasıl Yapılır?

  • Satın aldığınız ürünü, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması şartıyla, size ulaştıktan sonra 14 gün içinde iade edebilir, 30 gün içinde değiştirebilirsiniz.
  • İade ya da değişim için belirtilen süre içinde ürünü zarar görmeyecek şekilde, kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketleyip, faturasıyla ve yanda bir örneği görülen formla birlikte Aras Kargo Milas Şubesi Alper Öncer adına gönderiniz.
  • Paketleme yaparken ayakkabı kutularının üzerine koli bantı ya da etiket vs yapıştırmayınız. Ayakkabı kutularının da ürünün bir parçası olduğunu unutmayınız.
  • Yandaki form size ürünle beraber gönderilmiş olmalıdır. Eğer bulamıyorsanız boş bir kağıda burada istenen bilgileri yazıp gönderebilirsiniz. Fatura üzerine kesinlikle yazı yazmayınız.
  • Ürün bize ulaştıktan ve gerekli kontrollerimizi yaptıktan sonra hiç bir sorun yoksa, değişim ise yeni ürünü adresinize bedelsiz olarak göndereceğiz, iade ise ürün bedelini size geri ödeyeceğiz.
  • İade bedellerinin geri ödenmesinde esas, ödeme yaptığınız şekilde geri almanızdır. Yani kredi kartıyla yapılan ödemelerde kredi kartına, havale/EFT ile yapılan ödemelerde banka hesabına geri ödeme yapılır. Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır. 

 

24 Nisan 1996 22620 tarihli resmi yayınlanan 54 seri nolu KDV genel tebliğinin 8. bendine göre iade edilen ürüne ait orjinal fatura olmadan iade ve değiştirme yapılmayacaktır. Faturasız itirazlar kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

14 günlük iade ya da 30 günlük değişim süresi dolmuş, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, kullanılmış ya da faturasız ürünler iade/değişim için kabul edilmeyecek, kargo masrafları size ait olmak üzere geri gönderilecektir.

Ürünleri Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Bunun için ürünleri Aras Kargo Milas Şubesi Alper Öncer adına göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo firmaları ile kargo ücreti ödemeden gönderdiğiniz paketler kabul edilmemektedir.